Tanulás és életpálya (BMEGT51A020) Nyomtatás E-mail
2009. november 14. szombat, 10:41

Tanulás és életpálya (BMEGT51A020)

A tantárgy oktatásának módja

1 óra előadás, 1 óra gyakorlat hetente

Megszerezhető kredit

2 kreditpont

A tantárgy előadója

Dr. Kálmán Anikó, egyetemi docens

A tantárgy célja

• Önálló probléma-felismerési és megoldási készség fejlesztésére helyezzük a hangsúlyt a hazai és európai munkaerőpiaci kihívások elemzésével.
  • Választható feladatok és önirányított tanulási folyamatok keretében, a műszaki területekre koncentráló programtervezés lépéseinek elsajátítása során, a hallgatók érdeklődésének leginkább megfelelő műszaki területek orientációjára nyílik lehetőség.
  • A képzés során törekszünk az elméleti ismeretek, változások elemzésével, minél szélesebb körű műszaki példákon, és esettanulmányokon keresztül a gyakorlati alkalmazhatóság bemutatására és a nagyfokú gyakorlatorientációra.
  • A hallgatók a képzés során megszerzik a szükséges ismereteket és képességeket . megérteni az életen át tartó versenyképes tudás fenntartásának jelentőségét, önálló foglalkozás és munkakör elemzést végezve saját tanulási képességeit és módszereit elemezve. Megértik a tanulási készség mint életkészség problematikáját az új típusú kapcsolati tőke, hálózati munka, team munka, munkamódszereit az életen át tartó tanulás kontextusában.
  • Mit jelent nem csak fennmaradni, hanem sikeresnek is lenni a mai dinamikusan változó szakmai és globális környezetben?

• EU foglalkoztathatóság – mobilitás
  • Önirányított programtervezés
  • Az életen át tartó önirányítás fejlesztése
  • Projektmunka prezentáció